ANGAJAM REPREZENTANT COMERCIAL

Candidatul ideal

  • Studii superioare (preferabil in domeniul tehnic);
  • Experiență minim 4 ani în activități de vanzare;
  • Cunostințe de limba engleza de nivel avansat (a doua limbă straină poate constitui un avantaj);
  • Cunoaşterea tehnicilor de promovare de produse, a tehnicilor de vânzare şi de publicitate;
  • Vizibilitatea postului necesită menţinerea unui aspect profesional, oferind o imagine pozitivă a companiei pentru public;
  • Cunostințe bune MS Office;
  • Abilităti de comunicare, spirit de inițiativa, inalt grad de sociabilitate si responsabilitate;
  • Foarte buna capacitate de analiză și sinteză, abilități de negociere, orientare către atingerea obiectivelor;
  • Disponibilitate pentru deplasari 85% din timpul de lucru;
  • Carnet conducere categoria B (experienta minim 1 an).

Descrierea jobului

  • Prezintă şi vinde corpuri de iluminat clienţilor potenţiali.
  • Pregătește planuri de acţiune pentru a identifica obiectivele specifice şi pentru a preconiza numărul de contacte care urmează să fie făcute.
  • Identifică perspectivele de vânzare şi de contact pentru clientii noi.
  • Pregătește prezentari, propuneri şi contracte de vânzare.
  • Stabilește şi menţine relaţii cu potenţialii clienti.
  • Urmărește evolutia noilor contacte şi face recomandări privind rezultatele activitatii din teren.
  • Pregătește documente pentru inițierea şi menţinerea contractelor.
  • Gestionează relația cu clientii prin controale de calitate şi alte actiuni de follow-up.
  • Identifică şi rezolvă problemele aparute în derularea contractelor.
  • Pregateste o varietate de rapoarte privind starea contractelor, inclusiv activitatea avută şi aderarea la obiective.
  • Comunică superiorului oportunităţile de vânzare identificate din informațiile colectate prin activitatea de teren.
  • Dezvoltă şi implementează activităţi speciale de vânzări pentru a reduce stocurile.
  • Participa la evenimente de marketing, cum ar fi seminarii, targuri, evenimente speciale.
  • Realizează activități de follow-up pentru colectarea plăților (contact telefonic, întâlnire față în față, e-mail).

Trimiteti CV-urile pe adresa de email georgiana.iacob@electromagnetica.ro, mentionand in subiectul mesajului „Reprezentant comercial”.
Relatii la sediul din Calea Rahovei, nr.266-268 sau la numerele de telefon (021) 4042 120.

Electromagnetica SA
Calea Rahovei 266-268, Sector 5,
Bucuresti, Cod postal 050912
Telefon: +40 021 4042 146
Email: marketing@electromagnetica.ro
Web: Electromagnetica.ro

Completati datele de Contact si va vom contacta prompt.
Va multumim pentru interesul Dvs!