ANGAJAM INGINERI

Inginer Solutii Electrice

Candidatul ideal

  • absolvent al unei facultati cu profil electric;
  • experiența profesională in proiectari;
  • cunostinte solide in domeniul electrotehnic;
  • cunostinte minime de instalatii electrice;
  • cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare;
  • gândire analitică şi conceptuală, capacitate a de stabili configurații electrice pentru corpuri de iluminat cu led sau alte produse similare;
  • urmarirea fabricatiei electrice a produselor proiectate;
  • comunicativ, cooperant, rezistent şi stabil psihic, cu echilibru emoţional și trasaturi pozitive de caracter;
  • spirit de iniţiativă și de observație, flexibil în gândire, capacitate de a-si asuma răspunderea, adaptabilitate și interes profesional.

Descrierea jobului

  • elaborarea documentatiei electrice constructive si tehnologice pentru corpurile de iluminat cu led sau alte produse similare;
  • incarcare firmware si parametrizare pentru modulele de comunicatie si pentru sursele inteligente din componenta corpurilor de iluminat cu LED-uri, urmarirea acestor operatiuni in productie;
  • respectarea confidentialitatii informatiilor conform prevederilor interne Electromagnetica SA.

Trimiteti CV-urile pe adresa de email georgiana.iacob@electromagnetica.ro, mentionand in subiectul mesajului „Inginer Solutii Electrice”.
Relatii la sediul din Calea Rahovei, nr.266-268 sau la numerele de telefon (021) 4042 120.

Inginer Solutii Management Corpuri de Iluminat cu LED

  • absolvent al unei facultati cu profil electric ( automatica si calculatoare, electronica, comunicatii si tehnologia informatiei);
  • experiența profesională in domeniul automatizarilor industriale;
  • cunostinte in domeniul sistemelor SCADA;
  • cunostinte Windows Server, Windows;
  • cunostinte sisteme de automatizare digitale (PLC), protocoale de comunicatii (TCP/IP, RS232, RS485, MODBUS, etc.);
  • cunostinte de programare: Visual Basic, MySQL, XML, SOAP, JSON;
  • gândire analitică si conceptuală, comunicativ, cooperant, rezistent la stres, cu capacitate de initiativa, adaptare, autonomie si efort prelungit.

  • configurare si parametrizare sisteme de telegestiune si dispecerizare al iluminatului stradal, mediu de comunicatie fir, radio si elemente / sisteme bazate pe tehnologile DALI, Bluetooth, DMX;
  • proiectare si implementare aplicatii software in platforme complexe tip SCADA;
  • instalare si punere in functiune a dispozitivelor si echipamentelor de comunicatie, automatizare, inclusiv deplasare in teritoriu (tara si strainatate);

Trimiteti CV-urile pe adresa de email georgiana.iacob@electromagnetica.ro, mentionand in subiectul mesajului „Inginer Solutii Management Corpuri de Iluminat cu LED”.